Časté dotazy

Jedná se o bytové projekty, které připravuje a bude je dlouhodobě vlastnit město a taktéž dlouhodobě pronajímat svým obyvatelům. Praha se rozhodla obnovit svůj bytový fond a byty v nově připravovaných projektech budou určeny především pro tzv. preferované profese kritické pro provoz a služby města. Například pro zdravotní sestry, učitele, řidiče MHD nebo městské policisty.

Část městských bytů bude sloužit pro potřeby dané městské části, která je poskytne např. rodičům samoživitelům nebo seniorům.   

Především pro tzv. preferované profese, které jsou kriticky důležité pro provoz a služby města. Jde o zdravotní sestry, učitele, řidiče MHD nebo městské policisty.

Část městských bytů bude sloužit pro potřeby dané městské části, která je poskytne např. rodičům samoživitelům nebo seniorům.  

Nejde o tzv. sociální bydlení.  

Ne, byty nejsou určeny k prodeji, ale k dlouhodobému pronájmu.

V tuto chvíli je projekt Jalový Dvůr, stejně jako všechny naše další projekty, v přípravě. Až postoupí do realizační fáze, budou zveřejněna registrační kritéria pro zájemce o městské nájemní bydlení. Tím se už nebude zabývat Pražská developerská společnost, ale pověřený odbor Magistrátu hl. m. Prahy a Městská část Praha 4.

Zatím jsme ve fázi příprav. Vše záleží na rychlosti stavebního řízení a samotné realizace. Odhadujeme, že první nájemníci se budou moci do Jalového dvora moci nastěhovat v roce 2028.

Máte k projektu Bytový dům Jalový Dvůr nějaké další dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese novedvory@pdspraha.eu.